Petrol Ofisi ve MAN Türkiye yeniden el sıkıştı, MAN otobüsleri yola MAXIMUS

Petrol Ofisi, Türkiye’nin ve Avrupa’nın sayılı kamyon ve otobüs üreticilerinden MAN Türkiye ile stratejik işbirliği anlaşmasını yeniledi. Buna göre üç yıl boyunca MAN Türkiye’nin üreteceği araçların ilk dolum madeni yağı, Petrol Ofisi’nin yenilikçi ve üstün özellikli ürünü Maximus olacak.



 Akaryakıt dağıtımı ve madeni yağ sektörünün lideri Petrol Ofisi, kamyon ve otobüs üretiminde Avrupa’nın sayılı firmaları arasında yer alan MAN Türkiye A.Ş. ile uzun yıllardır devam eden madeni yağ ilk dolum ve akaryakıt tedariği ile ilgili stratejik işbirliğini, önümüzdeki dönemde de sürdürmek amacıyla yeni bir anlaşma imzaladı.
Yapılan 3 yıllık anlaşmaya göre MAN Türkiye, Ankara fabrikası ve İstanbul merkez servisinde, Petrol Ofisi’nin akıllı yağ teknolojisiyle ürettiği madeni yağ çeşitlerini kullanmaya devam edecek.

Petrol Ofisi A.Ş. ve MAN Türkiye, ortak geliştirecekleri projeler ile hizmet kalite standartlarını en üst seviyede tutacak ve müşteri memnuniyetini maksimuma çıkaracak çalışmalar yapmayı da hedefliyor.

Ağır ticari ve dizel araçlara yönelik madeni yağlarını markası altında toplayan Petrol Ofisi, yenilikçi ve üstün özellikli ürünlerini, Türkiye genelindeki 3 bin 300 istasyonunda ve madeni yağ satış noktasında tüketicisinin hizmetine sunuyor. Her araç modeline ve her yakıt türüne uygun motor yağlarından oluşan ailesi, Petrol Ofisi’nin dinamik, enerjik ve yenilikçi yüzünü üstün performansla buluşturuyor.

Türkiye’de satılan her üç litre madeni yağın bir litresi Petrol Ofisi tarafından üretiliyor ve satılıyor. Bu satışların içinde; yurtiçine yayılmış toptancı bayilerine, Petrol Ofisi akaryakıt istasyonlarına, direkt olarak Petrol Ofisi tarafından kamu ve özel sektör kuruluşlarına yapılan satışlar yer alıyor. Petrol Ofisi, Türk *****huriyetleri başta olmak üzere, toplam 21 ülkeye ihracat yapıyor.

Petrol Ofisi hakkında:

3 bin 300 istasyon, 10 akaryakıt terminali, 2 LPG terminali, 1 rafineri irtibat müdürlüğü, 32 havalimanı ikmal ünitesi, 2 madeni yağ fabrikası ile faaliyet gösteren Petrol Ofisi, akaryakıt dağıtım ve madeni yağ sektörünün lideri konumundadır. 2006 yılında yaklaşık 8 milyon ton akaryakıt satışı gerçekleştiren Petrol Ofisi, 2006 yılını motorinde yüzde 34, benzinde yüzde 26, oto-LPG’de yüzde 22, siyah ürünlerde yüzde 50, jet yakıtında yüzde 75, madeni yağlarda ise yüzde 27 pazar payıyla lider olarak kapattı. Depolama kapasitesi olarak Türkiye’nin en büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan Petrol Ofisi, alt yapı yatırımlarını genişletmeye de devam ediyor. 2006 yılında gerçekleştirilen 160 bin m3 kapasiteli ilave depo yatırımıyla, toplam depolama kapasitesini yaklaşık 1 milyon m3’e ulaştıran Petrol Ofisi bölgesel güç olma yönündeki çalışmalarına da hızla devam etmektedir.

Bilgi için:
Şahika Turhan
Ünite İletişim – (212) 272 93 13
Sahika.turhan@unite.com.tr

 
 

Copyright 2008 © Arifağaoğlu Petrol Ürünleri Nakliyatçılık Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.